Žilina a okolie

V blízkosti Žiliny sa nachádza hlavne v lete medzi paraglidistami vyhľadávaný kopec Straník. Cez zimu poteší zasa lyžiarov. Ďalej je to Vodné dielo Žilina, ktoré umožňuje aktívne vyžitie najmä vyznávačom vodných športov a taktiež vďaka vybudovaným chodníkom cyklistom a korčuliarom.

 Žilina je vzdialená cca 20 km od rázovitej obce Terchová, ktorá spolu s Vrátnou dolinou poskytuje vynikajúce možnosti vysokohorskej turistiky cez leto a v zimnom období kvalitnú lyžovačku s výbornými lyžiarskymi podmienkami v známych strediskách. V Terchovej sa taktiež každoročne koná množstvo známych a populárnych kultúrnych a spoločenských podujatí ako sú napr. Jánošíkove dni, Country Fest Rozmarín, rockový festival Terchovský Budzogáň, atď... Za účelom relaxu môžete v Terchovej celoročne navštíviť relaxačno-informačné centrum Terchovec v ktorom nájdete vodný svet, sauny, športovú halu.

Neďaleké mesto Žilina ponúka množstvo kultúrnych a spoločenských akcií, podujatí a historických pamiatok ako napr. Mariánske námestie, Kostol sv.Barbory a kláštor františkánov, Rosenfeldov palác, kostol sv. Pavla - apoštola a kláštor jezuitov. Nemožno zabudnúť spomenúť ani na pár kilometrov vzdialený impozantný hrad Strečno, alebo Budatínsky zámok so stálou expozíciou umenia drotárskych majstrov. Priamo v obci Teplička nad Váhom sa nachádza kostol sv. Martina z roku 1589 a pozostatky kaštieľa. V kostole boli donedávna uložené telesné pozostatky Žofie Bosniakovej.